| Mapa witryny | Forum | Kontakt

Masz głos, masz wybór

Akcja "Masz głos, masz wybór" w Radomiu


Z wielką radością informujemy o drugim już udziale Stowarzyszenia Kocham Radom w ogólnopolskiej akcji "Masz głos, masz wybór" organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów.

W tym roku działamy pod hasłem "Sprawdzaj swój samorząd".

Na tej stonie znajdą się wszystkie informacje dotyczące przebiegu akcji w Radomiu. Więcej na temat ogólnopolskich wydarzeń na www.maszglos.pl

Co czeka nas w Radomiu?
  1. Spotkanie mieszkańców z władzami miasta oraz zebranie deklaracji - 28 kwietnia 2008 r godz. 17.00 aula WSH ul. Traugutta 61.
  2. Akcja aktywizacji mieszkańców mająca na celu zainteresowanie ich sprawami gminy - maj-czerwiec 2008 r.
  3. Monitoring złożonych przez władzę deklaracji i stworzenie raportu przeprowadzony przez Bractwo Rowerowe - maj-październik 2008 r.
  4. Spotkanie podsumowujące II rok kadencji i upowszechnienie wyników monitoringu - październik-listopad 2008 r.

Aktualności

14-15 czerwca 2008 r.
Stowarzyszenie Szkoła Liderów zorganizowało kolejne warsztaty dla uczestników akcji. Przez dwa dni rozmawialiśmy o tym jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty. Miejmy madzieję, że wiedza zdobyta na szkoleniu pozwoli nam usprawnić komunikację z samorządem.

2 czerwca 2008 r.
Dostaliśmy mikrogrant! Fundacja im. Stefana Batorego przyznała organizatorom Akcji Masz Głos Masz Wybór w Radomiu wsparcie w wysokości 3000 zł. :)

10 maja 2008 r.
W związku z opracowaniem ankiety, którą wypełniali uczestnicy spotkania w dniu 28 kwietnia 2008 r. przekazujemy informację na temat jej wyników.
Mieszkańcy za najważniejsze sprawy dla Radomia wskazane w programie wyborczym Prezydenta Andrzeja Kosztowniaka uznali:
1. pozyskiwanie środków europejskich,
2. infrstukturę drogową, kolejową oraz, lotniczą,
3. inwestycje,
4. naukę,
5. służbę zdrowia.
To w ramach tych priorytetów mieszkańcy widzą największą potrzebę działania władz.
W ankiecie znalazło się również miejsce na ocenę działań wspomnianych tematów podczas pierwszego roku kadencji. Niestety uczestnicy spotkania zaledwie kilka razy przyznali 5 punktów za realizację, oceniając w ten sposób wykonanie działania jako bardzo dobre. Najczęściej pojawiającą się oceną, a tym samym brakiem realizacji, była "1" - punkt pojawił się aż 89 razy.
Ogólna ocena wspomnianych działań wahała się od 1,72 (pozyskiwanie środków europejskich - ocenione najgorzej) do 2,45 (infrastruktura drogowa, kolejowa i lotnicza).
Szczegółowe opracowanie ankiety w załączeniu.

4 maja 2008 r.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi debaty, zamieszczonymi w radomskich mediach: Gazeta Wyborcza, TV Dami

29 kwietnia 2008 r.
I po debacie!
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tak wysokiej frekfencji. Dziękujemy za obecność wszystkim zaproszonym gościom: radnym, parlamentarzystom, przedstawicielom organizacji pozarządowych i samym mieszkańcom.
Efektem spotkania niewątpliwie jest wiedza zdobyta przez uczestników debaty o tym, jakie prawa przysługują im jako mieszkańcom, gdzie i jak pytać, czego od władz oczekiwać. Poza tym udało nam się otrzymać odpowiedz od radnych i parlamentarzystów na nurtujące nas pytania. Wielu uczestników umówiło się na spotkania z radnymi już po debacie w ramach ich dyżurów.
Spisaliśmy najważniejsze i najpilniejsze problemy naszego miasta, które przekażemy na ręce Pana Prezydenta.
Już wkrótce opublikujemy raport podsumowujący pierwsze działania, a teraz zachęcamy do obejrzenia zdjęć z debaty.

27 kwietnia 2008 r.
Szanowni Mieszkańcy,
już jutro debata o naszym mieście. Serdecznie zapraszamy na godzinę 17.00 do auli Wyższej Szkoły Handlowej.

Podczas spotkania, podobnie jak w poprzednim roku poruszymy największe problemy Radomia i postaramy się odpowiedzieć na pytania:
Czy w Radomiu jest bezpiecznie?
Czy potrzebne nam lotnisko?
Co z naszym stadionem?
Po co nam uniwersytet?
Czy Radom jest brudny?

Uczestnicy debaty zostaną poproszeni o wypełnienie ankiety, ale można zrobić to już teraz pobierz i odesłać na adres anita.tokarska@kochamradom.pl

Przyjdz, zabierz głos!

21 kwietnia 2008 r.
Mamy za sobą konferencję prasową zorganizowaną w związku ze zbliżającą się debatą. Dziękujemy wszystkim przybyłym dziennikarzom i zapraszamy do zapoznania się efektami ich pracy: Gazeta Wyborcza Radom, Teledziennik TV Dami, Strona TV Dami

fot. Marian Strudziński

20 kwietnia 2008 r.
W Radomiu pojawiły się już plakaty informujące o debacie (28 kwietnia 2008 r. godz. 17.00) Szukajcie ich na słupach ogłoszeniowych firmy Adver Media i przystankach autobusowych.

17 kwietnia 2008 r.
W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie Kocham Radom i Bractwo Rowerowe działając na mocy porozumienia koalicyjnego złożyły wniosek do organizatorów akcji o przyznanie mikrograntu. Ze środków pochodzących od Fundacji Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów chcemy pokryć koszty wynajęcia sali, produkcji i emisji spotów reklamowych, a także plakatów informacyjnych.
Trzymajmy kciuki :)

16 kwietnia 2008 r.
Dziś o godz. 9.30 byliśmy umówieni na spotkanie z Panem Prezydentem. Podczas spotkania wręczyliśmy zaproszenie na debatę z mieszkańcami i wymieniliśmy szereg uprzejmości. Pan Prezydent niezmiernie pozytywnie zareagował na przedstawione naklejki akcji MGMW i UWAGA! obiecał, że zostaną wykorzystane w Urzędzie Miasta :).
Jak tylko ktoś z Was zobaczy takie naklejki przyklejone w gmachu UM prosimy o kontakt.

15 kwietna 2008 r.
W Radomiu ruszyła akcja plakatowa. Już niebawem w naszym mieście, będziecie mogli zauważyć plakaty i naklejki. Wzór możecie podejrzeć już teraz plakaty i naklejki
Do rozdysponowania pozostało nam jeszcze kilkadziesiąt naklejek i wlepek. Jeśli ktoś z Was zna miejsce, w którym taki plakat powinien wisieć, proszę o kontakt anita.tokarska@kochamradom.pl

10 kwietna 2008 r.
Mamy wyznaczony termin spotkania z mieszkańcami! Z przyjemnością infotmujemy, iż debata odbędzie się 28 kwietnia 2008 r. o godz. 17.00 w auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61. Serdecznie zapraszamy.

8 kwietna 2008 r.
Wciąż można zgłaszać się do grona sympatyków akcji. Nabór do tej ścieżki działań nie jest ograniczony czasowo.
www.maszglos.pl

3 kwietna 2008 r.
Stowarzyszenie Kocham Radom i Bractwo Rowerowe podpisały porozumienie w sprawie zawarcia koalicji zobowiązując się współpracować na partnerskich zasadach i zgodnie z założeniami Akcji.
W związku z tym, iż w szeregach stowarzyszenia zasiada radny - Jakub Kluziński, a punkt 7 zasad działania akcji Masz głos Masz wybór, mówi "W przypadku konfliktu interesów (obecność przedstawicieli lokalnych władz we władzach organizacji, powiązania rodzinne), organizacja uczestnicząca w Akcji powinna zwrócić się z propozycją prowadzenia monitoringu do innej organizacji działającej na terenie gminy lub w sąsiedniej gminie, ewentualnie innej organizacji uczestniczącej w akcji", działania dotyczące monitoringu przeprowadzi Bractwo Rowerowe.

1 kwietna 2008 r.
W dniu dzisiejszym organizatorzy akcji wysłali list do władz samorządowych z miejscowości, w których prowadzona są działania w ramach Masz głos, masz wybór, w którym przedstawili uczestników akcji założenia i cele działań. Mamy nadzieję, że list okaże się potężnym wsparciem w rozmowach z Panem Prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem.

29-30 marca 2008 r.
Stowarzyszenie Szkoła Liderów i Fundacja im. Stefana Batorego zorganizowały dwudniowe warsztaty dla uczestników akcji. Przez weekend wraz z innymi organizacjami mieliśmy możliwość dzielenia się doświadczeniami i nowymi pomysłami na realizacje zadań. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do działań we własnym mieście. Kilka zdjęć www.maszglos.pl

28 marca 2008 r.
W dniu dzisiejszym w kancelarii Prezydenta Miasta Radomia złożyliśmy zaproszenie do udziału w akcji "Masz głos, masz wybór". Z ogromną niecierpliwością oczekujemy odpowiedzi. Oczywiście pozytywnej :)

luty 2008 r.
Z przyjemnością informuję o ponownym przystąpieniu Stowarzyszenia Kocham Radom do akcji "Masz głos, masz wybór". Mamy gorącą nadzieję, iż w tym roku nasze działania spotkają się z przychylnością Pana Prezydenta Andrzeja Kosztowniaka i zaszczyci nas swoją obecnością na organizowanych spotkaniach z mieszkańcami Radomia.
<< powrót

Strona główna |
Kocham Radom | Kochają Radom | Aktualności | Radom i region | Kochamy Radom | Kontakt|